Подорож українськими шляхами одного закоханого француза на ім’я Оноре
Якщо Ви хочете відчути шарм та колорит Волинського Єрусалиму, дізнатися, як пов’язані класики французької та англійської літератури з Україною, помилуватися католицькими костелом та монастирем, прогулятися старим панським парком, побувати у маєтку польського шляхтича та просто цікаво та змістовно провести день, то ми запрошуємо вас у місто Бердичів.Ми здійснимо подорож шляхами, якими мандрував закоханий в Евеліну Ганську французький письменник Оноре де Бальзак.
У маєтку, що знаходиться у Верхівні, він гостював, а в Бердичівському костелі він вінчався. Тож, запрошуємо пройти цими стежками.
Програма туру
- 07:00
- Збір групи в Броварах (Укртелеком)
- 07:15
- Збір групи в Києві, ст.м «Лісова» (біля виходу з метро в напрямку Києва)
- 07:40
- Збір групи в Києві, ст.м «Шулявська» (біля танку)
- 10:00
- Зупинка у с. Старий Солотвин.
Жодний турист не минає цю локацію. Зробимо зупинку і ми. Маленький будиночок для рибалок, що стоїть на невеличкому острові на річці Коднянка, він вабить всіх тих, хто проїжджає повз, своєю романтичністю та казковістю. Це місце прекрасне в будь-яку пору року!
- 11:00
- Прибуття в Бердичів. Оглядова екскурсія містом.
Ми оглянемо:
- Монастир-фортецю ордену Босих Кармелітів.
Напевно, це найбільш впізнана споруда Бердичева, її візитівка. Та це й не дивно, адже Монастир Босих кармелітів — костел, від виду якого захоплює подих! А історія його ще більш вражаюча.
Побудований у 17 ст., він був і монастирем, і фортецею. Після всіх історичних подій костел вистояв, пережив реставрацію і надалі є святинею для католиків міста;
- костел Святої Варвари.
Заснований у 18 ст., відомий тим, що в ньому свого часу грав юний Фредерік Шопен, а 1850 саме в цьому костелі Оноре де Бальзак взяв шлюб з Евеліною Ганською.
Подальша доля цієї сакральної споруди була непроста, але все ж, у 1994 він знову відкрив свої двері для богослужінь. В костелі відбулися певні перебудови, він зазнав змін, але оригінальна підлога збереглася!
І тепер Ви стоятимете на долівці, на котрій стояли протягом століть тисячі городян, відвідуючи месу;
- старе єврейське кладовище та хоральну синагогу.
Бердичів недарма називають Волинським Єрусалимом. Були часи, коли єврейське населення сягало 90% від загальної кількості городян.
Тож, природно, що в Бердичеві є і синагога, і цвинтар. Збереглася також єврейська забудова в центрі міста. Єврейський некрополь – унікальне, ні на що не схоже місце.
Крім того що самі надгробки-мацеви мають дуже своєрідну форму, тут ще знаходиться не багато – не мало цілий мавзолей! Належить він цадику Леві Іцхаку.
- Троїцьку церкву та Свято-Миколаївський собор;
- історичний центр міста;
- відвідування музею Джозефа Конрада.
Джозеф Конрад – один з найвидатніших англійський письменник, народився в Бердичеві і до 20 років не знав англійської. Життя його було сповнене пригод. Він присвятив себе подорожам, морю та літературі.
- Монастир-фортецю ордену Босих Кармелітів.
- 13:00
- Обід
- 14:30
- Переїзд до Верхівні.
Ще з 18 ст. заможні представники польського роду Ганських стали володарями с. Верхівня. Дружина Вацлава Ганського листуватися з генієм французької літератури Оноре де Бальзаком. Овдовівши, Евеліна побралася з письменником.
Він приїздив у Верхівню та кілька років жив тут у маєтку. Панський будинок з флігелями, капличка-усипальниця та старий сад збереглися до нашого часу.
Ми відвідаємо маєток Ганських, в якому тепер розмістилася агрошкола. В ньому прекрасно збереглася парадна зала з ліпниною та колонами. В літературно-меморіальному музеї О. де Бальзака оглянемо експозицію, присвячену генію літератури.
А ще ми прогуляємося старим парком з віковими деревами та містком, що був свідком стосунків Евеліни та Оноре.
- 19:00
- Збір групи. Повернення у Київ
- 21:00
- Прибуття у Київ (Бровари)
1-й день.
- Переїзд комфортабельним автобусом;
- супровід по всьому маршруту;
- оглядова екскурсія містом.
- Вхідні квитки в музеї;
- обід;
- власні витрати.