Садиба Білокур та піраміда Закревських

Ці незвичайні місця,що наділені неймовірно гарною природою та привітними людьми, надихали двох видатних українських художників, Т. Шевченка та К. Білокур,на яскраву творчість.

Під час екскурсії ви ознайомитесь з життєвим і творчим шляхом видатної художниці К. Білокур, твори якої назавжди ввійшли в золотий фонд української культури. А також цей край був одним із улюблених місць Т.Г. Шевченка.

Актуально
Бровари, Київс. БогданівкаЯготинс. Березова РудкаБровари, Київ

1-й день.

08:00
Виїзд з м.Бровари

08:15
Виїзд з м. Київ, Ст. М «Лісова»

11:00
Приїзд до села Богданівка. Першою цілью нашого туристичного маршруту буде музей - садиба талановитої художниці К. В. Білокур.

З ранього дитинства Катерина захоплювалася живописом та натюрмортами, а в повоєнні роки завдяки її таланту преміюювали поїздкою до Москви.

Там художниця показала свою невелику, але вражаючу експозицію з одинадцяти картин, після якої її нагородили орденом Знака Пошани, званням Заслуженого діяча мистецтв України, а згодом і званням Народного художника України.

А ще, в 1954 році на Міжнародній виставці в Парижі, картини К. Білокур побачив сам П. Пікассо. Весь світ облетіли його слова: "Якби в нас була такого рівня художниця, ми змусили б цілий світ заговорити про неї!"

Про долю цієї талановитої жінки Вам докладніше розповість наш екскурсовод.

Про свої перші кроки у мистецтві художниця згадувала так: Украла у матері кусочок білого полотна та взяла вуглину… Намалювала не краєвид, а якихось видуманих птиць...

Мені було радісно на душі від того, що я таке зуміла видумати! І дивилась на той малюнок, і сміялась, як божевільна… От мене на цьому вчинку і піймали батько та мати.

Малюнок мій зірвали і кинули в піч…

Обідно мені на природу, що так жорстоко зі мною обійшлася, наділивши мене такою великою любов’ю до того святого малювання, а тоді відібрала всі можливості, щоб я творила тую чудовую працю во всю шир мого таланту!

12:30
Поїздка до села Березова Рудка.Там знаходиться палацовий комплекс Закревських, який і по сьогодні вражає своїми розмірами і красою.

Призначення маєтку було не тільки як сімейна спадщина господарів, а й місце проведення різних дворянських зборів.

Відвідувачів при вході зустрічає оригінальна біла огорожа з чудовими кованими воротами, а також алеї і пишний палац.

Парадний двір маєтку утворюють три будівлі - двоповерховий палац і два флігелі.

Перед головним фасадом красується круглий партер, прикрашений клумбами різноманітної форми. У центральній його частині розташований пам'ятник Тарасові Шевченку, який був відкритий в 2001 році.

Адже цей маєток був улюбленим місцем Кобзаря.

Внутрішнє оздоблення, яка збереглося до нинішнього часу, свідчить про бувалу красу палацу.

Просторі приміщення прикрашала гіпсова ліпнина з рослинними і геометричними орнаментами, а також дерев'яним різьбленням.

На території садиби також збереглися флігелі зі старим панським будинком.

В одному з флігелів розташований історико-краєзнавчий музей, екскурсовод з радістю проведе екскурсію по території старовинного маєтку і розкаже захоплюючі історії його існування.

А далі ми оглянемо справжню усипальницю роду Закревських.

Одним з власників садиби був юрист і судовий діяч І. П. Закревський, який за часів імператора Олександра III був послом Росії в Єгипті.

У цей час Ігнатій Платонович, який захопився єгипетської культурою і пірамідами вирішив побудувати таку споруду у себе на батьківщині над родинним склепом своїх батьків Платона та Ганни Закревських.

І у 1898-1899 році він будує родову усипальницю у вигляді піраміди, заввишки 9 метрів.

Перед входом стояла статуя давньоєгипетської богині родючості Ісіди, привезена Ігнатієм Платоновичем з Єгипту.

Усередині усипальниці з одного боку були єгипетські фрески, з іншого - стіни, розписані цитатами з Біблії. У центрі приміщення знаходився православний вівтар з кам'яним хрестом.

А чи вдалося господарю усипальниці бути похованим в ній, про це Ви дізнаєтеся в ході екскурсії.

14:00
Комплексний обід в кафе (факультативно).

15:00
Відвідування палацово-паркового комплексу Розумовських - Рєпніних в якому знаходиться картинна галерея відомих українських митців та флігель в якому мешкав Т.Г. Шевченко. Комплекс збудований в одному з наймальовничіших місць України, на березі озера Супій.

Зараз в одній з будівель розташувалася картинна галерея. Це одна з найяскравіших пам`яток Яготина.

Будівля музею - флігель, в якому свого часу жив Т.Г. Шевченко, повністю відреставрований. У музеї широко представлені роботи багатьох відомих художників.

З особистої колекції Рєпніних збереглася картина невідомого італійського художника «Сліпий з хлопчиком». Особливе місце в музеї відведено колекції робіт народної художниці К. Білокур.

Поруч з палацом - старовинний парк, який є памяткою садово - паркового мистецтва державного значення.

Всі бажаючі зможуть прогулятися стежками та насолодитися красою природи.

До уваги екскурсантів представлені твори українського мистецтва – твори живопису, скульптури, графіки, декоративного мистецтва, старовинні ікони, вироби з кераміки, скла, різьби по дереву.

В кількох залах – картини відомих художників України та самобутні твори місцевих майстрів.

В експозиції музею можна побачити полотна народних художників колишнього Радянського Союзу.

18:00
Від’їзд до Києва.

20:00
Прибуття в Київ. (час орієнтовний).


В турі ми відвідаємо: 4 пам'ятки

У вартість входить
  • Переїзд комфортабельним автобусом;
  • Робота екскурсоводів;
  • Страхування пасажирів;
  • Супровід керівника групи по всьому маршруту;
Оплачується додатково
  • Екскурсія та вхідний квиток до музею-садиби К.В. Білокур - 60,00 грн.;
  • Екскурсія та вхідний квиток в палацовий комплекс Закревських - 50,00 грн.;
  • Екскурсія та вхідний квиток в картину галерею - 50,00 грн.;
  • Екскурсія та вхідний квиток в палацовий комплекс Розумовських - 40 грн.;
  • Обід в кафе - 130,00 грн.
Увага: Місця в автобусі розподіляються автоматично, по мірі прийняття замовлення. Туристична компанія не несе відповідальності за можливі затримки на дорогах та погодні умови. Діти до 5 років безкоштовно. (Без надання місця в автобусі та обіду)
3.9/5 - 38 голосів
МА
Марина - 5 вер. 2021 р.
Дякую за екскурсію 4.09
Сподобалося в турі все. Ну-майже все. :) Організація,насиченість програми,все,що очікувалось- здійснилось. Лише- будьласка,перевіряйте якось завчасно чи нормально працює мікрофон в автобусі...бо- майже не чути було інколи, Ірині приходилось кричати розповідь свою на весь голос без мікрофону...
ЛЮ
Людмила. - 5 лип. 2021 р.
Усадьба Билокур и пирамида Закревских.
Больше всего в туре понравилось посещение дома-музея удивительной художницы-самоучки Катерины Билокур. Здесь чувствуется какая-то особая позитивная энергетика..Декоративная живопись художницы, как цветочная симфония, звучит и впечатляет надолго. А еще - прекрасный эмоциональный рассказ-экскурс пани Ольги о судьбе художницы.
Пирамида Закревских, побитая от времени и от человеческого "участия", на фоне заброшенного нежилого здания, выглядит довольно депрессивно.
Хороший сытный обед и отдых в кафе. Благодарность гиду Ирине, водителю Александру за хорошую организацию тура и внимательное отношение. Надеюсь, до новых встреч!
Садиба - музей К.В. Білокур
Садиба Закревських
Усипальниця Закревських
Садиба Репніних та Флігель Шевченка
Перегляньте схожі тури